VI Zjazd LetniczanZbliża się wielkie święto wszystkich mieszkańców Letnicy – VI Zjazd Letniczan. To wyjątkowy moment w roku, kiedy wszyscy mieszkańcy – obecni i dawni – entuzjaści i miłośnicy dzielnicy spotykają się w jednym gronie, aby poznawać historię dzielnicy i jej mieszkańców, wspominać „dawną Letnicę”, czy wspólnie dyskutować o jej przyszłości.

To już szósta edycja corocznego święta mieszkańców Letnicy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Tegoroczną edycję otworzy wystawa „Co z Was wyrośnie?”, czyli fotografie i opowieści o szczególnych osobach dla historii Gdańskiego Archipelagu Kultury.  Nie zabraknie również multimedialnej prezentacji zdjęć, a także prelekcji Barbary Ząbczyk-Chmielewskiej – Przewodniczącej Pomorskiej Federacji Przewodnickiej -  o tytule „Letnica znana i nieznana”. Inną atrakcją będzie wspólne zdjęcie Letniczan, które staje się swoistą tradycją i portretuje zmiany zachodzące w społeczności dzielnicy. Mieszkańcy i sympatycy dzielnicy będą również mieli okazję wpisać się do księgi pamiątkowej towarzyszącej imprezie od pierwszej edycji.
Nie zabraknie również koncertu -  wystąpi grupa "Karol i Andrzej", którzy zagrają największe przeboje muzyki polskiej i zagranicznej. Imprezę wieńczyć będą opowieści mieszkańców dzielnicy, wspominki i rozmowy.

Serdecznie zapraszamy!


Wstęp bezpłatny.

Miejsce wydarzenia:
Gama Gdański Archipelag Kultury (blisko stadionu Energa)
ul. Starowiejska 15/16
80-534 Gdańsk - Letnica.
Tel: 58 346-41-05
strona internetowa: gama.gak.gda.pl

Piątek, 21 lipca godzina 17.30


Wstęp Wstęp bezpłatny
Kategoria Spotkanie